cs

Jak porozumět budoucnosti a co bude dál ?

02.01.2022

Ještě v roce 2000 noviny psaly o tom, že internet je jen dočasné pobláznění, které nemá budoucnost...

Dnes je tady generace nových milionářů a miliardářů, které vytvořili svoje jmění v nebývale krátkém čase právě díky internetu. Otázka je, co bude dál?

Možná jste někdy přemýšleli, jaké by to bylo...

- Investovat do akcií Amazonu v roce 2001 ? Nakoupit bitcoiny v roce 2010 a držet je dodnes?- Předvídat NFT mánii roku 2021 (a už v roce 2018 si pořídit CryptoPunks)?
Pokud bychom měli "křišťálovou kouli", bylo by to snadné.

Protože ji nemáme, často následujeme FOMO (fear of missing) a do nových technologií investujeme až v momentě, kdy to dělá širší okruh lidí kolem nás. To je bohužel pozdě.


Pokud byste investovali do akcií Amazonu v momentě, kdy praskla dotcom bublina a noviny psali, že internet je slepá odbočka a nic z něj nejspíš nebude... pak budete jedni z mála...
Pokud byste kupovali bitcoin v roce 2010 a drželi ho dodnes, pak budete jedni z mála...


Pokud byste už v roce 2017 sbírali CryptoPunks NFT, byli byste jedni z mála...
Pozor ale, být "jedním z mála" nestačí!
Postupovat opačně než většina trhu, nakupovat když ostatní prodávají, a prodávat když ostatní nakupují, se může jevit jako správný přístup a však ... Pokud byste 5 let po představení iPhonu, koupili akcie Nokie, byli byste asi taky jedni z mála... příliš velký úspěch by vás ovšem nečekal.


Bavíme-li se o investicích do technologií, klíčové je totiž:

Pořídit si DeLorean a navštívit budoucnost! A myslím to vážně. Vidět do budoucnosti líp než druzí je rozhodující...
Většina investuje na základě přítomnosti. Toho o čem se TEĎ mluví. Pokud budete investovat svůj čas a peníze na základě budoucího vývoje, rozeznáte mnohem snáze "další bitcoin" - čti jako další exponenciální technologie.
Problém je, že většina z nás nemá před barákem DeLorean...


Nic však není ztraceno.
I když zrovna nemáte stroj času, tak princip je stále stejný:
INVESTOVAT NA ZÁKLADĚ BUDOUCNOSTI! Nejdřív pochopit dlouhodobé souvislosti, dopřát si čas, nespěchat a NEinvestovat na základě přítomnosti a aktuálního FOMO.


I když se to někdy nezdá, technologických příležitostí tady bylo, je a vždycky bude tolik, že nám nemůže nic utéct, ale...Je potřeba POROZUMĚT BUDOUCNOSTI a pochopit souvislosti dřív, než budu investovat.


Pokud vidím budoucnost přesněji než většina ostatních, a chápu souvislosti, kteří jiní nevidí, výrazně tak zvýším svojí šanci uspět. Abych budoucnosti porozuměl, investuji nejdřív svůj čas:


1) Začnu se vzdělávat o možnostech a rozvoji budoucích technologií.) Obklopím se lidmi, kteří se zajímají o témata budoucích technologie a investují do nich.) Sám postupně začnu investovat do budoucích technologií (zde není kam spěchat; je lepší začít pozvolna a postupně a učit se praxí.)

Když se vrátím na začátek: "Přáli jste si někdy najít 'nový bitcoin' dřív, než většina lidí?" Je to možné. Ale je to proces.

Proces, který NEzačíná tím, že zběsile investuji do všeho, co kupují ostatní. Proces, který nespoléhá na náhodu "že se třeba jednou trefím".
Proces, který je závislý na učení se a porozumění budoucím možnostem. Proces, u kterého přemýšlím o budoucnosti. Proces, u kterého nemyslím jen na technologie, ale také na společenské využití a principy lidské psychologie.
Tím je třeba začít.
V momentě, kdy se začnete o budoucnosti vzdělávat, objevíte spolu s tím i okruh lidí se společným zájmem.

Díky této komunitě se o nových technologiích a příležitostech dozvídáte rychleji než předtím. Máte lepší zdroje. Jste doslova u pramene. Bavíte se o věcech, o kterých běžní lidé venku ani neví.

Přemýšlíte o tom, co ostatní ještě nevidí.
Máte prostor investovat včas. Rozjet vlastní byznys. Podílet se na vývoji věcí, které se mohou stát "dalším bitcoinem".
Když bych to měl shrnout jednou větou:

"Než vytáhnete peněženku, abyste koupili krypto, NFTčka, rozjeli byznys ve virtuální realitě, atd., nejprve investujte čas k pochopení souvislostí."


Přemýšlejte o budoucnosti a obklopte se lidmi, kteří přemýšlí o tom samém.
Vytrvejte. Buďte trpěliví.


Pokud tohle budete dělat dlouhodobě, potom jsem si téměř jistý, že rozeznáte "další bitcoin" ve chvíli, kdy běžný člověk o něm nebude mít ani tušení. Jestli-že vám dává smysl, to o čem se zde píše a máte chuť se přidat do komunity investorů, kteří se rozhodli investovat do NFT od mARTin Diamond, je zde velká šance a příležitost v nové internetové komunitě META Diamond Investment.Business