cs

Investování do umění skrz frakční NFT blockchain jako nový fenomén, který změní svět


S novou generací investorů, kteří nelpí na fyzické podobě děl jako tradičnější sběratelé přichází obrovská příležitost koupě děl skrz blockchain ve formě NFT (non-fungible tokens), jakýchsi nezaměnitelných digitalizovaných sběratelských artiklech. V transakcích se přitom používají pouze kryptoměny, fenomén dnešní doby. Po zakoupení se tak stanete jedinečným majitelem digitalizovaného certifikátu, vlastnictví je pak zapsáno do blockchainu a nikdo vám ho už nemůže sebrat. V rámci investic do NFT od mARTin Diamond investor získává nejen hodnotné fyzické dílo společně s NFT ale také exluzivní členství na Discordu mezi investory v META Diamond Investment


Jestli-že vás zaujala investice skrze NFT nebo členství mezi obchodní partnery v META Diamond Investment, doporučujeme kliknout a mrknout níže.
Proč stále více podnikatelů i fyzických osob vyhledává příležitost nákupu a investování do umění ?

Obecně lze říci, že dnešní doba přináší velký hype a trend současného umění, žijících tvůrců. Lidé často kupují umění z čisté vášně a zalíbení. Navíc jim mimo jiné dává vysoký status vyjímečnosti ve společnosti. Nutno také podotknout, že umění je také kromě jiného vztahová a emoční investice.

Pak zde máme zájemce, kteří umění sbírají s cílem zisku, diverzifikace svého majetku nebo jako ochranu před inflací a znehodnocováním peněz. Nejlepší je, když se podaří skloubit obojí dohromady - krásný obraz s perspektivou skvělého zhodnocení.

Nejdůležitější věcí, která by měla zaznít, je fakt, že je třeba umění vnímat jako dlouhodobou investici. Investováním pravděpodobně nezbohatnete ze dne na den. A však, pokud umělec působí na poli NFT a nových technologií, může dosáhnout zisku i v řádů týdnů. Nicméně je důležité vzít v úvahu to, že ke zhodnocení kvalitních děl dochází z pravidla v řádu měsíců a let.

Na udržení hodnoty, nebo dokonce vysokého zhodnocení investice do umění, má tedy velmi výrazný vliv inovace v marketingu, načasování, přidaná hodnota pro investory a jedinečnost děl. Obecně trh s uměním lze považovat spíše za stabilní. Díla si v průběhu času dokážou udržet hodnotu a v krizi mají nízkou volatilitu. Také se ukázalo, že cena umění nutně neroste ani nepadá s vývojem akciového trhu, namísto toho sleduje vlastní zákonitosti a pricipy. Proto je nákup uměleckých děl v dnešní době skvělým doplňkem investičního portfolia. 

Kontaktujte nás

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.