cs

Čeští umělci a galerie objevili umění budoucnosti. Investoři mají zpoždění.

04.01.2022

Trend digitálních děl neboli NFT během pandemie nabral na popularitě. Nyní se k němu hlásí i české galerie a umělci. Bude ale ještě trvat, než si Češi na digitální umění zvyknou. Prodejci v něm však vidí velkou příležitost.
Do digitálního světa se přesouvá i kultura. Digitální díla neboli NFT někteří označují za umění budoucnosti. Jde o originální digitální obsah, jehož hodnota se může vyšplhat i na několik milionů dolarů.

"Výhodou je, že máte opravdu originál. Tedy zatímco klasickou digitální fotku můžete nekonečně mnohokrát kopírovat, u NFT to nelze, je možné ho jedině prodat," 


Tento trend zažívá boom hlavně během pandemie, kdy umělci prožívali krizi kvůli zrušeným výstavám a omezení cestovního ruchu.

Na růst trhu s NFT měla vliv i zyvšující se hodota kryptoměn, kterými mohou kupci za umění platit. "Kvůli vysoké ceně bitcoinu a dalších kryptoměn v prvním a druhém čtvrtletí roku 2021 hodně lidí investujících do krypta náhle a relativně jednoduše zbohatlo. Něco také investovali do NFT," O možnostech investic do NFT se můžete dozvědět na odkazu níže. 

Business a NFT